Naučte se vytvářet
nádherné webové stránky

Naučte se

Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. 

Vyzkoušejte

Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. 

Začněte vydělávat

Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. 

Traily

Jak na přechod do onlinu

Letošní rok je bobříkem odvahy pro každého podnikatele. Změna trhu se v nějaké podobě dotkla nebo teprve dotkne všech odvětví. Jedno je proto jisté. Ještě nikdy nebyla vhodnější chvíle uvažovat o přesunu svého podnikání do online světa. Co všechno takový přesun obnáší? Jak využít technologie ve svůj prospěch, co nepodcenit a co všechno k tomu budete potřebovat? Přečtěte si tipy od expertů na digitální oblasti podnikání nebo podnikatelů, kteří mají s přesunem svého byznysu do onlinu zkušenosti. V seriálu postupně projdeme jednotlivé oblasti podnikání a poradíme vám, jak je přizpůsobit digitálnímu světu.

Řízení projektu

Pro zobrazení článků se prosím přihlašte na https://academy.solidpixels.cz/interni

První kroky

Vytvořit web se solidpixels dokáže každý. Provedeme vás 6 základními tématy, které vám ukážou, jak o webu přemýšlet a během 15 minut čtení se dozvíte vše podstatné ke spuštění první verze vašich stránek.

Články

How to improve the recruitment process with the help of a professional career website

How to achieve the smoothest and most efficient recruitment process? On the road to the ideal employee, the key is to target the recruitment campaign correctly, attract the right candidates, provide sufficient information and save time by setting up automation of sub-processes. For this, a functional career website is essential.

How to create a unbeatable landing page

One of the biggest obstacles to communicating with today's internet users is their fragmented attention span. Important messages, therefore, need to be simplified as much as possible, clearly formulated, and cleansed of all unnecessary stimuli. This is where a landing page can be of great help.

What is lead generation

Lead generation is the process of acquiring the interest of potential customers for your business in order to increase future sales. 

Complete tutorial: a great introduction of services on the web

Learn to present your services on the web in a way that converts visitors into customers and presents you as respected experts.

Product-Market fit

Find out what is the main reason for the collapse of new companies in the market and avoid such a scenario.

Complete instructions for a great product presentation on the web

Do you want to present your products on the web in a way that evokes emotions, creating a strong connection with people? Find out how to do it.

3 ways to use the Image block to bring your content to life

An image is a block with lots of possibilities. Get to know the options of its settings, they will help you to create attractive content.

Connecting the website to newsletter systems

Email marketing can help you get a new order and build a long-term relationship with your customer. Connect the right newsletter system to the solidpixels website and make the most of email marketing.

What is a landing page

A landing page is a separate website that directs a visitor to a single conversion action. Learn to create them quickly, functionally and efficiently.

How to prepare your website for GDPR

What does GDPR mean for your website? Clear and easy to understand guidance with practical examples

Marketing automation