Vyberte si správný design

Výběr designu je prvním krokem při zakládání webu. Místo slova šablona záměrně používáme v solidpixels označení design. Vybraný design totiž snadno upravíte přesně podle vašich potřeb. Každý detail webu díky tomu bude působit, jako by byl navržen přímo pro vaše účely.

Všechny designy můžete využít pro jednoduchou jednostránkovou prezentaci i pro weby se složitou strukturou. Přesto je několik bodů, které je třeba při výběru designu zvážit.

TIP: Vybraný design můžete kdykoliv změnit

Pokud během tvorby webu zjistíte, že vybraný design neodpovídá vašim potřebám, můžete ho kdykoliv změnit. Přepíše se pouze nastavení designu, ale obsah nahraný na web vám zůstane. Jak změnit design zjistíte v nápovědě.

Vybrat si můžete mezi designy s horizontální, vertikální nebo hamburger navigací. Ostatní vlastnosti designu snadno sami upravíte podle vašich požadavků.

Canvas
Příklad designu s horizontální navigací

Vintage
Příklad designu s vertikální navigací

Photographer
Příklad designu s hamburger navigací

Design není omezení, inspirujte se jím

Poté co si vyberete design, můžete jeho nastavení přizpůsobit vašim potřebám. Snadno upravíte nastavení barev, vyberete jiný font nebo vložíte vlastní logo tak, aby design přesně odpovídal identitě vaší firmy. Designy představují pouze výchozí bod, ale správný výběr vám pomůže dostat se do požadovaného výsledku co nejrychleji.

Volnost máte i při práci s obsahem. Jednoduše přidáte nový blok s textem, vytvoříte další sloupec nebo přidáte fotku. Díky vzorovým stránkám nebudete muset vytvářet vše od základu. Ušetříte si čas i práci a zároveň vám vzorové stránky poslouží jako inspirace.

Podívejte se třeba na tři různé weby postavené na designu Idea: koloběžky MIBOKOTL Art a architektonický ateliér IGLOO ARCHITEKTI. Přestože všechny tři weby vychází z jednoho designu, výsledek je vždy úplně odlišný. 

Vzhled původního designu Idea

Web pro KOTL Art.

Web ateliéru IGLOO ARCHITEKTI

Web pro koloběžky MIBO.

Designy mají stejné funkce, nabídka modulů a možnosti nastavení se u designů neliší. Každý z designů lze využít pro scrollovací jednostránkové weby i pro stránky se složitou strukturou a submenu. Malé rozdíly mohou být pouze u stylu konkrétních detailů. Některé stránky mají například připravené konverzní tlačítko v navigaci nebo barevné zvýraznění tučného textu.

Všechny designy i s ukázkou si prohlédnete v záložce Design na webu solidpixels.

Kudy dál?

Napojení analytických nástrojů

Propojte svůj web s analytickými nástroji a využijte naplno možností dat. Platforma solidpixels je na propojení s analytickými nástroji připravená.

Prototyp jako cesta k rychlému ověření myšlenek

Prototypy jsou přesvědčivým výstupem vaší práce a jejich prezentace rozhoduje o úspěchu zakázky. Přečtěte si, jak prototypy vytvářet efektivně.

Verze 2.21: Katalog produktů je prvním krokem k eshopu

Katalog produktů je prvním krokem ke spuštění eshopu na solidpixels. Přečtěte si o všech inovacích ve verzi 2.20.

Vyzkoušejte si, co jste se právě naučili