Propojte web s vaší doménou

Při založení webu se vám automaticky vygeneruje doména třetího řádu. Web ale jednoduše propojíte s vlastní doménou. Propojení webu a domény zajišťují DNS servery, které přeloží jméno domény na IP adresu webového serveru a naopak. Při založení domény se automaticky nastaví servery registrátora domény, abyste mohli propojit vlastní doménu s webem na solidpixels, musíte podniknout tyto kroky: 

1. Přihlaste se do administrace vaší domény

Každá doména má svou vlastní administraci u registrátora domény. Při registraci domény jste obdrželi email, ve kterém jsou uvedené přístupové údaje do administrace. Pomocí těchto přístupových údajů se přihlaste do administrace registrátora. Zde můžete měnit nastavení vaší domény. Pokud nevíte, kdo je Váš registrátor, můžete si informaci vyhledat v registru na stránkách CZ.nic

2. Nasměrujte svou doménu na server solidpixels

Po přihlášení do administrace uvidíte přehled všech domén, které vám patří. Pokud vám nálěží více domén, je třeba nejdříve vybrat tu, kterou chcete propojit s vaším webem na solidpixels.

Po zvolení správné domény je třeba přejít na záložku změna / editace DNS údajů. Konkrétně nás zajímají záznamy uvedené v tabulce níž. U A záznamu  je třeba změnit IP adresu na 185.59.208.137. Aby fungovala i verze domény ve formátu www.jmenovasidomeny.cz nastavte pro ní CNAME záznam na jmenovasidomeny.cz. Pokud používáte AAAA záznamy je nunté vyplnit také IPv6 adresu ve tvaru 2a00:1ed0:80::20.  

Požadovaný stav

Hostname Typ Hodnota
jmenovasidomeny.cz A 185.59.208.137
jmenovasidomeny.cz AAAA 2a00:1ed0:80::20
www.jmenovasidomeny.cz CNAME jmenovasidomeny.cz

Změny, které provedete u vaší domény, se nikdy neprojeví hned. Čas, za který se změna propíše napříč internetem, určuje správce konkrétního DNS serveru. Běžně se úpravy projeví během několika hodin, ale u některých registrátorů může trvat až 24 hodin, než se změna propíše. Kontrolu, zda-li se změny propsali, můžete provést vyhledáním domény v databázi who.is.

Tip: Zašlete autorizovaný požadavek
Pokud máte s nastavením DNS záznamů potíže, můžete zaslat autorizovaný požadavek vašemu registrátorovi, a ten změnu provede za vás. Požadavek musíte zaslat prostřednictvím portálu zákaznické podpory (po přihlášení) nebo do emailu napsat vaše klientské číslo.

Znění požadavku:  Prosím o změnu nastavení DNS tak, aby A záznamy směřovaly na IP adresu 185.59.208.137 ( *.jmenovasidomeny.cz a také www.jmenovasidomeny.cz) Stejně tak prosím o zakázání či smazání IPv6 záznamů. Děkuji

3. Propojte váš web s doménou

Poté, co jste u registrátora vaší domény změnili A záznamy domény a ty se správně propsali sítí, můžete provést změnu domény v administraci vašich stránek na solidixels. To lehce provedete v Nastavení → Nastavení webu → Doména stránek. Název vaší domény je třeba zadávat ve tvaru www.domenawebu.cz.

Solidpxiels před samotnou změnou zkontroluje, zda-li jste všechny předešlé kroky provedli správně a pokud ano, dokončí spojení domény s vaším webem. 

4. Přesvědčte se, že vše proběhlo v pořádku

Po úspěšném přesměrování vaší domény se objevíte v administraci vašeho webu, ale již na nové doméně, se kterou jste web propojili. Pro úplnou kontrolu otevřete požadovanou doménu v nové záložce a ujistěte se, že vidíte správně požadovaný web.

Vyzkoušejte si, co jste se právě naučili