Propojte web s vaší doménou

1. Přihlaste se do administrace vaší domény

Každá doména má svou vlastní administraci. Při registrací vaší domény jste obdrželi email, ve kterém jsou uvedené přístupové údaje k administraci vaší domény. Ten je třeba najít, otevřít a přihlásit se do své administrace, aby bylo možné změnit výchozí nastavení vaší domény. Pokud nevíte, kdo je Váš registrátor, můžete to zjisti vyhledáním regisrátora na  stránkách CZ.nic

2. Nasměrujte svou doménu na server solidpixels

Po přihlášení do administrace uvidíte přehled všech domén, které vám patří. Pokud vám nálěží více domén, je třeba nejdříve vybrat tu, kterou chcete propojit s vaším webem na solidpixels.

Po zvolení správné domény je třeba přejít na záložku "změna / editace DNS údajů"  Konkrétně nás pak zajímá tzv. "A záznam".  U něj je třeba změnit IP adresu na 185.59.208.137. Pokud je A záznamů více, pak je třeba přesměrovat všechny. Standardně uvidíte tyto dva:
 

Požadovaný stav

Hostname Typ Hodnota
jmenovasidomeny.cz A 185.59.208.137
*.jmenovasidomeny.cz A 185.59.208.137

Tip: Zašlete autorizovaný požadavek
Pokud máte s nastavením DNS záznamů potíže, můžete zaslat autorizovaný požadavek vašemu registrátorovi, a ten změnu provede za vás. Požadavek musíte zaslat prostřednictvím portálu zákaznické podpory (po přihlášení) nebo do emailu napsat vaše klientské číslo.

Znění požadavku:  Prosím o změnu nastavení DNS tak, aby A záznamy směřovaly na IP adresu 185.59.208.137 ( *.jmenovasidomeny.cz a také www.jmenovasidomeny.cz) Stejně tak prosím o zakázání či smazání IPv6 záznamů. Děkuji

3. Propojte váš web s doménou

Poté, co jste u registrátora vaší domény změnili A záznamy domény a ty se správně propsali sítí, můžete provést změnu domény v administraci vašich stránek na solidixels. To lehce provedete v Nastavení → Nastavení webu → Doména stránek. Název vaší domény je třeba zadávat ve tvaru www.domenawebu.cz.

Solidpxiels před samotnou změnou samo zkontroluje, zda-li jste všechny předešlé kroky provedli správně a pokud ano, dokončí spojení domény s vaším webem. 

Důležité: Chvíli trvá, než se změny projeví
Změny, které provedete u vaší domény, se nikdy neprojeví hned. Jejich rychlost určuje TTL údaj, který je uvedený vždy v nastavení vaší domény ve vteřinách. Standardně je u domén TTL nastavené na 1800. V takovém případě bude třeba počkat 30 minut než se změny propíší internetem.

4. Přesvědčte se, že vše proběhlo v pořádku

Po úspěšném přesměrování vaší domény se objevíte v administraci vašeho webu, ale již na nové doméně, se kterou jste web propojili. Pro úplnou kontrolu otevřete požadovanou doménu v nové záložce a ujistěte se, že vidíte správně požadovaný web.

Vyzkoušejte si, co jste se právě naučili