Přehled funkcí pro ambasadory

Tento průvodce vás stručně uvede do programu pro ambasadory solidpixels. Ambasadoři mají oproti běžným uživatelům rozšířená práva a mění se také některé procesy.

Jaké benefity ambasadoři získávají?

  • Prodloužená zkušební doba na 3 měsíce - uplatňuje se na nově založené weby
  • Rozšířená podpora - když nás kontaktujete, budeme vědět, že jednáme se zkušeným uživatelem
  • Exkluzivní obsah - pravidelné newslettery o produktových novinkách, pokročilé návody
  • Vývojářské nástroje

Jak funguje instalace webů

Všechny nové instalace je třeba provádět pod emailem, který byl uveden v registraci do programu. Díky tomu se automaticky přiřadí vývojářská práva k danému webu. Pokud potřebujete mít web propojený ještě s dalšími maily, není problém pro ně založit v administraci další účty.


Prodloužená délka zkušební doby na 3 měsíce

Chceme vám dopřát dostatek prostoru pro tvorbu webu, proto mají ambasadoři lhůtu zkušební doby prodlouženou na 90 dní. Prodloužená trial verze poskytuje dostatečný komfort k přípravě webu pro zákazníka. Aktuální stav trialu vidíte vždy v záhlaví administrace. Ve chvíli, kdy máte web připraven, propojíte ho s ostrou doménou a vytvoříte objednávku. 


Jak se dozvím o novinkách v produktu?

Platformu solidpixels neustále posouváme dál, v pravidelných vývojových cyklech nasazujeme nové funkce a postupně je propouštíme uživatelům. Novinky pravidelně publikujeme v sekci Inovace. Změny významné pro ambasadory se dozvíte prostřednictvím newsletteru.


Sdílené sekce pro rychlou tvorbu obsahu

Plnění obsahu na webu může stát hodně času, a proto jsme vyvinuli funkci sdílených sekcí, díky kterým si vytvoříte vlastní knihovnu typových prvků. Tyto předpřipravené sekce pak máte po ruce na každé stránce. Inspirujte se, jak sekce používat v článku Prototypy sekcí. Přikládáme i návod, který podrobněji ukazuje, jak sekce ukládat, spravovat a využívat na celém webu → Sdílení obsahu mezi stránkami s prototypy sekcí


Úpravy stylů a skriptů na míru

Na zakázkových projektech se často vyskytne situace, kdy chcete vyskočit z výchozího nastavení vzhledu. Pro takové situace je k dispozici CMS editor kódu, ve kterém si můžete doplnit vlastní styly nebo JS skripty. Editor naleznete v sekci Nastavení > CMS Editor


Editace kódu textových bloků

Editor textu poskytuje základní sadu obsahu jako jsou nadpisy, různé řezy písma, seznamy nebo odkazy. Možnost upravit zdrojový kód textového bloku vás spolu s vlastními styly posune na úplně jinou úroveň toho, co je v solidpixels realizovatelné.


HTML blok

V základu máte k dispozici blok HTML pro vkládání vlastních prvků. Je to užitečné zejména pro vkládání embed prvků třetích stran. Může se jednat o různé speciální widgety, iframy apod.  


Zkratky v administraci

Sami solidpixels používáme na vývoj všech projektů, proto neustále vylepšujeme funkce, které nám pomohou se rychleji dostat do výsledku. Mezi tyto funkce patří:

  • Zrychlené mazání sekcí - podržením klávesy cmd (Mac OS) nebo ctrl (Windows) při kliknutí na ikonu smazání sekce se nezobrazí dialog pro potvrzení
  • Duplikování sekcí - pokud budete přesouvat sekci a zároveň podržíte klávesu cmd (Mac OS) nebo ctrl (Windows), sekce se nepřesune, ale zduplikuje
  • Rychlý přechod mezi editací stránky a designem - klávesová zkratka cmd / ctrl + shift + E

Editace podpisu v patičce webu

Všechny naše weby nesou v patičce podpis s odkazem na solidpixels, neboť jsme hrdí na každý projekt, který na naší platformě vznikne. Chceme, aby se také naši partneři mohli stejným způsobem prezentovat, a proto mají možnost si podpis libovolně upravit. A jako správní partneři budeme podepsaní společně, bok po boku. 

Vyzkoušejte si, co jste se právě naučili