Podle čeho vybírat vhodný design

Podle čeho vybírat vhodný design

1 minuta

K čemu slouží šablony

Výběr designu je prvním krokem při zakládání webu. Každý z předpřipravených designů je ale pouze výchozím bodem. Veškeré nastavení vzhledu jako barevnost nebo typografii můžete snadno změnit a web přizpůsobit vašim potřebám. Také funkcionalita je u všech šablon stejná. Šablony ale určují základní rozložení prvků webu a pomohou vám dostat se co nejrychleji do požadovaného výsledku.

Podle čeho vybírat šablony

Při výběru šablony se zaměřte hlavně na umístění navigace. Vyhovuje vašim potřebám více vertikální či horizontální menu? Mezi designy s vertikální navigací patří například Canvas, Idea nebo Medicare. Vertikální menu je například u šablon Vintage a Islandeer. Dalším typem menu je tzv. „hamburger“, kdy je navigace skrytá a zobrazí se až po rozkliknutí tlačítka, jak u šablony Photographer. Některé šablony mají také v menu předpřipravené konverzní tlačíko, kterým snadno zdůrazníte hlavní akci na vašem webu. 

Všechny designy lze využít pro stránky s rozvětvenou strukturou i pro scrollovací jednostránkovou prezentaci. Nastavení barevnosti, typografie můžete kdykoliv přizpůsobit v záložce Design. Více se nastavení designu věnuje třetí krok základního academy kurzu Přizpůsobte si design


Změna šablony

Pokud časem zjistíte, že vám vybraný design nevyhovuje, šablonu můžete jednoduše změnit. V záložce Design → Změna šablony si můžete vybrat jakoukoliv jinou šablonu. Při změně šablony nepřijdete o nahraný obsah, změní se pouze nastavení designu podle nově zvolené šablony.

Vyzkoušejte si, co jste se právě naučili