Napojení webu na newsletter systémy

Email marketing je efektivní a na náklady nenáročná metoda propagace. Správně připravený email vám pomůže získat novou objednávku i budovat dlouhodobý vztah se zákazníkem. Abyste email marketingu mohli využívat naplno, je třeba správná integrace newsletter systému.

Správným napojením k lepší efektivitě

Email má dnes většina dospělých a velká část z nich otevírá schránku pravidelně každý den. Komunikace přes email se blíží komunikaci jeden na jednoho, a proto ji přikládáme větší význam. Emailová schránka je důležitější než feed na sociálních sítích.

Nikdo ale nemá rád spam. Návštěvníci mají různé potřeby a zájmy a posílat všem stejný obsah výsledky nepřinese. Řešením je segmentace a personalizace emailů. Segmentací kontaktů do skupin se stejnými vlastnostmi se můžete zaměřit na každou skupinu a zasílat personalizované emaily přesně podle potřeb skupiny. Jednotlivé segmenty můžete klasifikovat podle osobních údajů i chování na webu. Dalším stupněm, kam posunout email marketing je automatizace. Díky tomu systém sám rozhodne komu, kdy ajaký email kdy pozeslat. Tím šetříte čas i náklady.

Aby všechny kroky fungovaly, musíte newsletter systému nejdřív dodat potřebné informace. Právě proto je třeba správná integrace newsletter systémů se systémy třetích stran, jako třeba administrace webu. Jen tak si zajistíte kvalitní databázi kontaktů a dostatek dat pro pokročilou práci s emaily.

Propojte váš web s newsletter systémem

Platforma Solidpixels je připravená pro napojení na nástroje SmartEmailing a Mailchimp.

Oba dva systémy nabízí pokročilé funkce jako responzivní design emailů, automatizované kampaně nebo A/B testování. Mailchimp je zavedená ikona email marketingu. Nabízí maximum funkcí a zaměřuje se na automatizaci. Výhodou SmartEmailingu je oproti tomu české prostředí a podpora v češtině.

TIP: Chcete psát lepší emaily? 

Na vašich slovech záleží. Vyzkoušejte 21dílný seriál Jak psát emaily od Obsahové agentury a posílejte emaily, které nekončí v koši. 

Kudy dál?

Základní přehled analytických nástrojů

Získejte přehled o využití základních analytických nástrojů a vyberte si ty správné pro vaše účely.

Prototyp jako cesta k rychlému ověření myšlenek

Prototypy jsou přesvědčivým výstupem vaší práce a jejich prezentace rozhoduje o úspěchu zakázky. Přečtěte si, jak prototypy vytvářet efektivně.

Verze 2.21: Katalog produktů je prvním krokem k eshopu

Katalog produktů je prvním krokem ke spuštění eshopu na solidpixels. Přečtěte si o všech inovacích ve verzi 2.20.

Vyzkoušejte si, co jste se právě naučili