Co je landing page

Web připravený na GDPR

2 minuty

Co je landing page?

Landing page je samostatná webová stránka, která směruje návštěvníka k jediné konverzní akci, například stažení ebooku nebo registraci na událost. Vzniká nejčastěji pro účely marketingových kampaní a na rozdíl od hlavního webu se řídí odlišnými principy.

Marketéři jako landing pages často používají homepage nebo jiné podstránky hlavního webu. Hlavní web je ale vytvořený za jiným účelem a s konkrétní kampaní nemá mnoho společného. Investice vložená do kampaně tak bývá promarněna nebo má výrazně menší efektivitu. Návštěvník musí mít pocit, že se každým krokem blíží k cíli. Proto je třeba přemýšlet nejen jak přivést návštěvníky na stránku, ale i kam je vést. Práce s landing page vám umožní předat návštěvníkovi informace, které očekává a nasměrovat ho k dokončení konverzního cíle.

Tip: Tvorba landing pages v rámci hlavního webu

Na solidpixels je možné vytvářet landing pages v rámci klasického firemního webu. U statické stránky lze skrýt navigaci i patičku webu. Obsah vytváříte pro účely konkrétní kampaně stejně jako u jakékoliv jiné stránky.

Díky využití jedné platformy pro hlavní web i výkonnostní stránky není třeba obsah a design vytvářet dvakrát a přesto maximálně využít potenciál kampaní.

Prvky landing page

Účel landing pages se promítá do obsahu i uspořádání jednotlivých prvků na stránce. Každý prvek, který se na stránce nachází, musí cíl reflektovat. Hlavní myšlenkou je nerozptylovat návštěvníka velkým množstvím informací a odkazů, ale naopak soustředit jeho pozornost na zvolený cíl. Landing page proto zpravidla neobsahuje ani navigaci, rozcestníky nebo patičku. Pozornost od důležitých informací mohou odvádět i grafické prvky a obrázky. Své opodstatnění mají pokud přináší informační hodnotu.

Na landing page se návštěvníci dostanou typicky po kliknutí na online reklamu, například PPC inzerátu nebo emailu. Od předchozí komunikace se proto odvíjí i obsah stránky. Informace musí odpovídat očekávání a potřebám návštěvníků, které chceme na stránku přivést.

Výzva k akci

Nejdůležitějším prvkem každé landing page je výzva k akci.  Návštěvníkovi musí být od první chvíle jasné, co se od něj očekává a jaké benefity mu kliknutí přinese. Prostředkem k naplnění akce jsou tlačítka a formuláře.

Kdy využít landing page

Landing page je možné využít pro všechny kampaně či projekty, které mají pouze jeden cíl. Důležité je zvolit vhodnou výzvu k akci a předem si stanovit konverzi pro konkrétní landing page.

Existuje několik nejčastějších scénářů, při kterých se landing page využívají:

  • prodej jednoho konkrétního produktu nebo služby,
  • registrace na událost (seminář, business snídaně, konference),
  • sjednání osobní schůzky či navázání kontaktu,
  • stažení ebooku,
  • odběr newsletteru,
  • vstup do zabezpečené části webu s dalším obsahem.

Práce se získanými daty a jejich ochrana

Všechna data odeslaná uživateli přes formuláře na landing page se automaticky ukládají do databáze. V administraci je možné spravovat kontakty pomocí dvou modulů, ve kterých jsou data seskupená podle formulářů nebo emailu návštěvníka. Celý obsah komunikace mezi návštěvníkem a serverem je zabezpečený a v souladu se směrnicí GDPR.

Napojení na CRM a newsletter systémy

Integrace s CRM systémy pomáhá maximálně využít potenciál obchodních příležitostí.  Data z různých systémů bývají často nekonzistentní, kvůli tomu je jejich zpracování a analýza obtížná. Správně nastavená integrace umožňuje kontakty nejen spravovat, ale i vhodně třídit a komunikovat s potenciálními zákazníky na základě jejich předchozích kroků.

 

Solidpixels umožňuje automatickou integraci se CRM systémy Raynet, Salesforce, Pipedrive a nástroji pro rozesílání newsletteru Smartemailing a Mailchimp. Po propojení obou systémů se kontakty ukládají do vámi vybraného systému i administrace solidpixels.

Marketingová automatizace

Email je jedním ze základních kanálů pro komunikaci se zákazníky a napojením na systémy získáváte důležitá data pro marketingovou automatizaci. Automatická integrace se systémy umožňuje sjednocení dat a tím minimalizuje opakované manuální úkoly. Díky tomu můžete optimalizovat vaší komunikaci a plně využít potenciálu získaných kontaktů.

Kudy dál?

3 způsoby, jak využít blok Obrázek k oživení obsahu

Obrázek je blok se spoustou možností. Poznejte možnosti jeho nastavení, pomohou vám k vytvoření atraktivního obsahu.

Začněte měřit obchodní výkon webu

Zjistěte, zda-li váš web pomáhá naplnit cíle podnikání. Naučte se nastavit měření cílů a začněte sledovat skutečně důležité metriky.

Základní tipy pro práci s obsahem na webu

Naučte se jednoduchá pravidla pro práci s obsahem. Díky správně strukturovaným stránkám se návštěvníci rychleji zorientují a déle udržíte jejich pozornost.

Vyzkoušejte si, co jste se právě naučili