12 trendy kombinací Google fontů, se kterými váš web vystoupí z řady

Kreativní hra s typografií je jedním z nejvýraznějších trendů ve světě současného webdesignu. Rádi byste se do téhle hry ponořili a hodila by se vám k tomu nějaká inspirace? Koukněte se na náš výběr kombinací Google font, která jsme vybrali jak na základě jejich estetických kvalit, tak samozřejmě kvůli jejich funkčnosti.

Google fonty jsou nedocenitelným zdrojem pro webové designéry, kteří je mohou díky tomu, že jsou open source, používat pro komerční i osobní účely. Zároveň mají díky nim k dispozici široký výběr kvalitních písem, jejichž použití je zcela zdarma.

Tip: Práce s fonty

Práce s fonty je na solidpixels opravdu jednoduchá! Google fonty máme integrované, takže je dostanete do svého webu na pár kliků. Pokud máte své vlastní zakoupené fonty, není problém je do systému nahrát.

Číst dokola jen lorem ipsum je nuda. Takže jsme se rozhodli, že pro demonstraci vybraných fontů použijeme raději texty našich oblíbených písniček. Můžete hádat, které to jsou nebo si je rovnou poslechnout v odkazu u obrázků.

Trendy & edgy

Kombo patkového a bezpatkového písma teď zažívá velký boom. Svezte se na vlně zdánlivě nesourodých kombinací, které nás baví!

Oswald + Merriweather

Playfair Display + Source Sans Pro

Vesper Libre + Open Sans

Velký kontrast

Protiklady se přitahují. Pokud se nebojíte dát nadpisům extra důraz, nebojte se jít do kombinace tučných řezů těžkých fontů a jejich naprostého opaku.

Archivo Black + Archivo

Anton + Roboto

Nunito Sans + EB Garamond

Seriózní byznys

Když to značka vyžaduje, je potřeba sáhnout po něčem usedlejším. Seriózní ale neznamená automaticky nudu. Sáhněte po kominaci elegantních klasických serifových titulků a minimalistických doplňkových písem a váš web nikdy nevyjde z módy.

Lustria + Lato

Noto Serif + Noto Sans

Spectral + Karla

70s, funky & groovy

Proč si někdy neužít trochu víc legrace než obvykle? Hravá retro písma dodají vašim textům ten správný nádech neotřelosti.

Abril Fatface + Poppins

Syne + Inter

Ultra + Slabo